15.12.2013 tarihinde Kırım Dernekleri Federasyonu toplantısını gerçekleştirdik.
19 Ocak 2017
Kırım Tatar Kureş Federasyonu-Akmescit-18 ekim 2013
19 Ocak 2017

Kırım Tatar iş adamları Kocaeli’nde.

Saygılı Soydaşlarımız,
Kırım Business Club Moskova temsilcisi Edem Umerov ve yönetim kurulu üyesi Alim Alimiev 23/24 KAsım 2013 tarihlerinde İş Adamları kulübünün Türkiye temsilcisi olan Derneğimiz kurucu üyesi Emre TOKEL i ziyarete gelmişlerdir.
Kurumun Türkiye yapılanması ile ilgili Kocaeli Aktif Sanayici İş adamları Derneğinde toplantı yapılmış ve her iki kurumun gelecekte olası işbirliği imkanları enine boyuna görüşülmüştür.
Körfez Kırım Tatarları Derneğini de ziyaret eden misafirlerimiz derneki üyeleri ile tanışmış ve birlikte öğle yemeği yemişlerdir. Başkanlığını soydaşımız Vedat DOĞUSEL’in yaptığı Deniz Ticaret odası Kocaeli temsilciliğine de uğrayan heyet Türkiye denizcilik sektörü hakkında bilgi almış ve ikili görüşmeler gerçekleştirilmiştir.
Kulüp üyelerinin geçtiğimiz haziran ayı ziyaretinde insaat halinde olan Şükrü ARACI okullarına uğrayan heyet okulun bitmiş halini görmüştür.
Okul bahçesindeki tarak tamga ve İsmail Bey Gaspıralı anıtı Kırım Tatar misafirlerimizi mutlu etmiş ve onurlandırmıştır.
Heyet 24.11.2013 tarihinde ise Kocaeli Kırım Tatarları Derneği ve Kırım Dernekleri Federasyonu ve Koruma Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vefa İbrahim ARACI yı harasında ziyaret eden heyet iş dünyası hakkında İbrahim Beyin engin tecrübelerinden faydalanmıştır.

 
 

İlgili Resimler