LATINCE ELIFBESI MENIMSEME MEDENIY YARIQLANDIRUV kursu
19 Ocak 2017
Kırım Dernekleri Federasyonu ve Kocaeli-Körfez Kırım Tatarları Derneklerinin Vatan Kırım’a destek ve yardımları devam ediyor.
19 Ocak 2017

Kocaeli Kırım Tatar Derneğinin Leninski Rayonunda bulunan çocuk soydaşlarımıza yardımı

Kocaeli Kırım Tatar Derneğinin Leninski Rayonunda bulunan çocuk soydaşlarımıza önemli ölçüde yardım yapmıştı..Bu yardımları organize eden soydaşımız Leninski Rayonu bölgesel kamu destekleme projesi müdürü Ervin Ablyazov’un derneğimize gönderdiği yazı aşağıda görülmektedir.
“Ben onlara (QHA KIRIM HABER AJANSI ) telefon ettim, ve biz siznen tatar horantalara yardim etiğiniz soledim. Bu haber, Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği tatar horantalara yardim etti, onlar (QHA) ozu web-sitese yazdilar, ama bir gunde son bu yazı geri aldlar. Ben onlara (QHA) gene telefon ettim ve sordum ne icun biz yaptigini yazı yok oldu, onlar (QHA) bana soledler bu haber olmaycak, ne icun ben anlamadim. Son olarin episi haberleri okudim, Bursa dernegi adi var, Tika var, Arraid var ama Kocaeli Dernegi adi ve Ibrahim Arici icun bir yazi yok, sanki siz hiçbir şey yapmaysiz. Ibrahim Araci icun bir yazi var, hakkında bir hikaye 100000$ icun, o verdi sonra geri istedi, başka bir şey yok.”

 

İlgili Resimler